Podróżowanie po świecie

Jeżeli ktoś ma trochę czasu wolnego i nie wie co ma ze sobą zrobić, to koniecznie powinien pomyśleć o podróżowaniu. Jeżeli ktoś nie lubi siedzieć w jednym miejscu, to koniecznie powinien zaplanować dla siebie i dla swoich bliskich podróż, aby móc poznawać nowe regiony, dzięki czemu pewne miejsca staną mu się naprawdę bliskie. Podróżowanie ma wspaniałą moc i warto się do niego przekonać. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, to koniecznie powinien chwycić w pierwszej kolejności za książki podróżnicze, dzięki którym przekona się jak w innych krajach jest pięknie i czego może się spodziewać po podróżach. Jedną z najnowszych książek podróżniczych jest “Kanadiana” Moniki Grzelak.

Ameryka Północna

Tak, wszyscy doskonale domyślają się, że tym razem kierunkiem podróży będzie Ameryka Północna, a dokładnie Kanada, której stolicą jest Ottawa. Jeżeli weźmiemy pod uwagę bliskie sąsiedztwo Stanów Zjednoczonych, to można dojść do wniosku, że po Kanadzie tak dużo naszych rodaków nie podróżuje. Wszyscy skupiają się na Stanach, gdzie można zrealizować swoje marzenia. A w Kanadzie nie można tego zrobić? Oczywiście, że tak. Kanada jest równie pięknym miejscem, gdzie można spędzić długie lata na podróżowaniu. Doskonale przekonała się o tym Monika Grzelak, która dziewięć lat temu wyruszyła w tamtą stronę. Pierwotny plan początkowo zakładał, że podróżowaniu poświęci rok, a potem wróci do normalnego życia. Taki był plan początkowy, a życie kompletnie go zweryfikowało. Podróż życia Moniki Grzelak trwa już dziewięć lat i nie wygląda na to, że szybko miałaby się skończyć.

Co nieco o Kanadzie

Dzięki temu na rynku pojawiła się “Kanadiana“. Książka, która opisuje wszystko co związane jest z tym krajem i z tym państwem. Wszelkie tradycje i historie, których nawet tradycyjni przewodnicy po tym państwie nie chcą opowiadać turystom. A Monika chętnie przekazuje swoim rodakom wszystko, czego dowiedziała się o tym państwie, które teraz dla niej stało się domem. Dlaczego Kanadiana? Ponieważ mieszkańcy tego kraju tak opisują wszystko to co kanadyjskie – począwszy od tradycji, po rzeczy, jakie produkowane są na terenie tego kraju. Tylko, że niektórzy używają tego określenia w sposób prześmiewczy dla rzeczy, które aż do przesady są kanadyjskie. Na czym jeszcze polega piękno tego kraju? I dlaczego Kanadyjczycy nie lubią jak mieszkańców ich kraju tak mocno porównuje się z mieszkańcami Stanów Zjednoczonych? Prawdziwi podróżnicy koniecznie powinni poznać fascynującą historię tej książki.

Winobranie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com