Podróżowanie jest dla każdego

W dawnych czasach, kiedy granice nie były tak mocno otwarte, jak dzisiaj ludzie dość mocno ograniczali swoje podróżowanie. Tak, poznawanie innych miast nie było trudne. Wystarczyło wsiąść w pociąg, autobus, czy nawet wysłużonego malucha/poloneza, aby wyruszyć w podróż nad Morze Bałtyckie. Pewnie wielu dorosłych na pewno chętnie opowiedziałoby, jak z rodzicami pozwalali sobie na wycieczki do Chorwacji lub bardzo popularnej wtedy Bułgarii. Dzisiaj ta sprawa ma się zupełnie inaczej. Czego dowodem są liczne książki podróżnicze ukazujące się na rynku. Jedną z nich jest “Kanadiana“, którą napisała Monika Grzelak (https://www.taniaksiazka.pl/kanadiana-monika-grzelak-p-1382264.html).

Wyprawa do Ameryki

Mówiąc o wyprawi do Ameryki, zdecydowana większość osób ma na myśli Stany Zjednoczone, które wszystkim kojarzą się ze spełnionymi marzeniami i luksusem tak odległym, że ciężkim do spełnienia. Polecieć w tamtym kierunku to marzenie wielu osób. Ale nie wszyscy przecież wybierają samoloty, które kierują się prosto do Stanów Zjednoczonych. Są również takie osoby, które uznają, że o wiele lepszym miejscem do podróżowania jest bliska Stanom Zjednoczonym Kanada. Przecież to równie duże państwo, gdzie nie tylko znaleźć można szereg atrakcji, zabytków, ale wiele wspaniałych regionów, które jeszcze nie zostały zakłócone przez niszczycielką siłę człowieka. O tym właśnie przekonała się Monika Grzelak, która postanowiła wybrać się do Kanady w roczną podróż. Kobieta przez ten czas chciała poznać to miejsce, dowiedzieć się o nim wszystkiego co najważniejsze i przywieźć do kraju najpiękniejsze marzenia z podróży swojego życia.

Na stałe

Wyruszając w swoją podróż Monika Grzelak chyba nie spodziewała się, że jej podróż z jednego roku zamieni się w kilka dobrych lat. Tak, dziewięć lat temu podróżniczka wyruszyła w podróż, która trwa do dzisiaj. Wszystko wskazuje na to, że Kanada stała się dla Polki drugim domem. Ale dlaczego? To stara się wyjaśnić podróżniczka w swojej książce “Kanadiana“. Autorka przedstawia czytelnikom kraj, który ze wszech miar ją zachwycił. Jakie panują tam obyczaje? Jakie można poznać na miejscu fascynujące historie? Jacy tam są ludzie? Na co należy uważać? Czego można się spodziewać? Ta książka to przewodnik po miejscu, które wielu Polakom jest jeszcze totalnie obce. Można być pewnym, że po lekturze tej książki, którą napisała ta podróżniczka, wiele osób będzie gotowa do tego, aby wyruszyć do Ameryki Północnej, aby znaleźć własną Kanadianę. Czas na szerokie otwarcie się na świat ze wspaniałymi książkami podróżniczymi.

Winobranie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com